Tesztelésre fel!!!

unnamed.png

A logóból könnyen rá lehet jönni, hogy ebben a posztban bizony a Socrative nevű online teszt alkalmazást fogom nektek bemutatni. Sokak számára ismerős lehet a Kahoot!, a Quizlet vagy épp a Mentiméter, amik szintén tudásszint felmérő alkalmazások. Ezek az online tesztelést kínáló applikációk szakítanak a hagyományos számonkérés/ értékelés módszereivel, ezzel könnyítve a tanárok dolgát és izgalmasabbá téve a teszt kitöltést a diákok számára. A Socrative nevű tudást tesztelő hasonló elven működik, mint a fent említett applikációk, az összes közül leginkább a Quizlethez hasonlít mégis egy picit más. Míg a Quizlet a tananyag elsajátításában és begyakorlásában nyújt óriási segítséget, addig a Socrative inkább a kikérdezésben és felmérésben adhat segítséget.

A Socrative-ra regisztrálhatunk tanárként és diákként egyaránt. Ha tanárként regisztrálunk akkor lényegében nyitunk egy osztálytermet, amiben elkészíthetjük a teszteket.

screenshot_2019-10-28_socrative.png

A képen látható a nyitóoldal, ami fogad minket a bejelentkezés után. Ez a saját oldalam, így a felül középen látható PAP8935, ami az osztálytermem kódja (ha diákként jelentkeznénk be ezt a kódot kellene beírni, hogy elérjük a tesztet). A nyitóoldalon a Quick Question fül alatt látható, hogy milyen feladatokat tehetünk bele a tesztünkbe (többszörös választás, igaz/hamis és rövid válasz). Illetve a felső sor mutatja hogyan kérhetjük ezeket számon. A Quiz elég egyértelmű, a Space Race már kicsit különlegesebb számonkérési forma, itt a diákokat két csapatra osztjuk, akik egymással versenyeznek, ezt a versenyt kivetítőn közvetíthetjük, ahol a csapatok rakétával vannak szimbolizálva, ezáltal láthatják, hogy egymáshoz képest hol tartanak és azt is ki ér előbb célba. A másik az Exit Ticket, ami egy gyors óra végi kérdésre alkalmas, mint egy "kilépő" kérdés a diákoknak, amire gyorsan tudnak válaszolni.

Készítettem egy rövid kis quizt a Socrative segítségével:

SOC-42757324

A teszt a növényi gyökér átfogóbb ismétlésére szolgál. Ez az anyagrész 10. osztályban kerül elő, később pedig az érettségi tételek között is szerepel. Ebben a teszteben a diákok az órán megszerzett ismereteiket gyakorolhatják, ezáltal rendszerezhetik tudásukat is.

Összefoglalóan a teszt összeállítása nagyon egyszerű, lényegében csak a kérdést kell beképelnünk és a helyest választ megadni. Emellett nagyon szuper, hogy képet is csatolhatunk, amivel segítő kezet nyújtunk a diákoknak. Ami még plusz előnye ennek az alkalmazásnak, hogy akár más tanárok tesztjeit is tudjuk importálni saját fiókunkba, így azokat is tudjuk használni az órákon, illetve mi is megoszthatjuk másokkal az általunk készített quizeket. Ezen felül a diákok is motiváltabbak a kitöltést illetően, mivel nem a hagyományos unalmas számonkérést kell abszolválniuk, hanem egy internetes, színes képekkel illusztrált tesztet kapnak.

 

Kép forrás:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.socrative.teacher&hl=hu